Lidé často nemají dost peněz


Peníze patří k tomu nejdůležitějšímu, co lidé v životě potřebují. Nejsou samozřejmě tím jediným, oč nám lidem jde, ale je skutečností, že ani bez nich se neobejdeme. Kdybychom totiž žili jenom s tím, co lze získat bezplatně, daleko bychom to nedotáhli. Žili bychom pod širým nebem, jedli to, co bychom našli, oblékali se do toho, co bychom si dokázali spíchnout z nějakého pro ostatní lidi postradatelného materiálu, chodili bychom všude pěšky atd. A to není žádný civilizovaný lidský život.

stříbrná mince

Takže jsou lidem peníze potřeba. Ale ne každý je má, když je potřebuje. Někdy tyto lidem scházejí, protože si ne každý vydělává dost a ceny se nepřizpůsobují možnostem konkrétních lidí. A pokud pak někdo není žádoucně finančně zajištěný, musí se po dalších penězích shánět. A doufat, že je někde sežene.

Že by si je mohl člověk v nesnázích půjčit třeba v bance? Proč ne? Když najde banku, která mu v jeho situaci podá pomocnou ruku nebo dokonce hodí pomyslný záchranný kruh, ať se tak klidně stane. Ale je velice pravděpodobné, že to až tak prosté nebude. Protože banky sice půjčky nabízejí, ale zajímají je jenom bonitní žadatelé. A lidé, kteří si vydělávají poměrně málo a navrch mají třeba i záznamy v registrech dlužníků, tu naději nemají.

stříbrné mince

Ale skoro každý někdy půjčku potřebuje a také ji skoro každý dostat může. A pokud ne v bance, pak aspoň u nebankovní společnosti. Protože má-li i hodně problematický žadatel aspoň nějaký nemovitý majetek, může mu díky této jeho jediné přednosti vyhovět nebankovní hypotéka. Ony se totiž nebankovní hypotéky nabízejí všem, kdo se za ně dokážou zaručit aspoň nemovitostí. Protože i díky tomu je jisté, že budou takové poskytnuté půjčky splacené. A to je logicky to jediné, o co všem finančním institucím bez výjimky jde.

A proto jsou tu pro někoho už jenom nebankovní hypotéky. A buďme za to rádi.