Proč neopravovat starý dům


Mít svůj vlastní dům chce téměř každý. Bydlení v domě je mnohem komfortnější než bydlení v bytě. I proto tolik lidí touží po tom bydlet právě v rodinném domě, kde nebudete svázaní zákazy jako jsou v bytových domech. Potom možná stojíte před rozhodnutím, zda si pořídit novostavbu a nebo starší dům k opravě. Problém u staršího domu může být v tom že opravy mohou převýšit cenu za výstavbu novostavby. Běžný dům dnes stojí od 3 milionů nahoru, ale náklady za bourací práce a za odvoz suti mohou prodražit rekonstrukci staršího domu minimálně o stovky tisíc korun.

oprava domu

Oprava staršího domu v sobě může skrývat další potíže, jako je například horší technický stav. Během prací můžete narazit na něco, o čem jste nevěděli, a co všechno prodlouží a nebo dokonce znemožní. Pro řadu lidí je rekonstrukce jedinou možností jak se dostat k vlastnímu domu. Lidé kteří zdědili starší dům spíše tíhnou k rekonstrukci než aby ho prodali a hledali stavební parcelu. Najít dnes vhodné stavební místo už není tak jednoduché, protože spousta parcel už je zastavěná. Dnes jsou k dispozici především menší pozemky, které jsou navíc v delší vzdálenosti od města či vesnice.

Ideální je postavit si novostavbu i když je těžší najít stavební parcelu. Pokud budete mít štěstí a seženete pozemek, můžete si nechat postavit třeba dům na klíč – bungalov. Je to jednodušší než se trápit se stavbou svépomocí, protože si jen vyberete projekt a za pár týdnů až měsíců můžete začít se stěhováním.

bungalov dům

Postavit vám můžeme zděný dům a nebo dřevostavbu. Obě varianty stavíme včas, takže stěhovat se budete podle termínu ve smlouvě. Navíc si u nás můžete chodit kontrolovat průběh stavby, abyste si mohli naplánovat všechno co potřebujete. V našich domech najdete navíc solární panely a tepelné čerpadlo, což vám sníží náklady za provoz během celého roku.