Čistý koberec je vaší vizitkou


Víte, kdy by nebylo nutné čistit koberce speciálními stroji, a kdy by na jejich údržbu stačil pouze sáčkový vysavač? Kdyby byl prach suchý a nad kobercem jsme se pouze vznášeli, anebo by šlo o nástěnný gobelín. Ten problém totiž spočívá v hmotnosti našeho těla, která při chůzi zatlačuje prach a další nečistoty mezi vlákna, a také to, že prach je mastný a vlhký. Kombinace tuku, prachu a vlhkosti vytvoří z nečistot dokonalou pastu, z níž bychom dokonce při větších objemech mohli modelovat celá sousoší.

koberec v domácnosti

Mastný a vlhký prach nelze stoprocentně odstranit sáčkovým vysavačem. Ačkoli je to bezvadný vynález, jeho výkon není nikdy dostačující k tomu, aby nasál vše, co na koberec nepatří. Abychom mohli koberec důkladně vyčistit, potřebujeme k tomu dva základní předpoklady – dostatečný sací výkon a čisticí proces, který připomíná praní prádla v pračce. Spojit tyto dva jevy v jeden se podařilo v čisticím stroji na koberce Rotovac na profesionální čištění koberců.

čištění koberců

Tento systém čistí koberce tak, že kobercová vlákna důkladně prohněte rotujícími kartáči (podobně, jako to dělá pračka s vašim prádlem v rotujícím bubnu). Kartáče uvolní veškeré přilepené nečistoty do čisticího roztoku, a ten je ihned odsáván do sběrné nádoby. Kombinace mechanického čištění vláken a nasávání znečištěné tekutiny pak vytváří dokonale vyčištěný povrch textilie, po němž se pak můžete bezostyšně projít. Můžete si domů pozvat návštěvu bez obav, že se třeba bude chtít posadit na koberec a rozložit tu papírový střih na kalhoty a obkreslit jej na zakoupenou látku.

A kdyby vaše návštěva objevila na koberci pod sebou různé skvrny, šedavý povlak a zašlapané zvířecí chlupy, a kdyby ucítila odér špinavých ponožek, což někdy znečištěné koberce připomínají, nebyla by to dobrá vizitka vaší domácnosti. Nenechávejte to dojít tak daleko, za tu ostudu a špatný pocit to rozhodně nestojí.