Děti jsou děti


Vzkaz všem rodičům: nemusíte se omlouvat za to, že:

1) vašemu potomkovi něco dlouho trvá

Než se oblékne, než si dojde na toaletu, než spláchne, umyje si ruce, než si zaváže tkaničku. Ach, a čas běží. Ale víte co, je to úplně normální. Proč my dospělí vlastně pořád tolik spěcháme?

2) se vaše dítko něčeho nebo někoho bojí

Váš potomek se bojí tmy a tak vyžaduje usínání při rozsvícené lampičce. Je to fakt, který nemusíte před nikým omlouvat. Můžete citlivě pracovat na odstranění strachu, ale rozhodně to není nic z čeho byste měli mít vy nebo váš potomek špatný pocit. 

dítě

3) váš syn/dcerka udělali chybu

Chybovat je lidské a přirozené a to jak u dětí, tak dospělých. Chybou získáváme tolik důležité zkušenosti a posouváme se dál.

4) se váš potomek stydí v přítomnosti neznámých osob

Váš potomek se schovává za vašimi zády a křečovitě se drží vaší nohy. A myslíte, že to bude dělat i v 15 letech? Nebude. Jen některé děti jsou zkrátka stydlivější nebo od přírody introverti. Nic víc za tím není potřeba hledat.

dívka

5) se váš syn rozbrečí na veřejnosti

Proč se za to omlouvat, vaše dítko má city a emoce, které dává najevo. A to je dobře. Pryč jsou naštěstí doby, kdy slzy znamenaly slabost.

6) vaše dcera vždycky nepodá ten nejlepší výkon

Občas se nezadaří ani nám dospělým, nemáme prostě den. A stejně tak to mají i děti. Netřeba to omlouvat nebo zdůvodňovat.

7) občas se vašemu dítku něco nepovede

I přesto, že se dítko snaží ze všech sil, nemusí to vždy vyjít. Ale i snaha se cení a to mnohdy mnohem víc, než samotný výsledek.

8) si vaše dítko chce hrát, i když se to úplně nehodí

Potřebujete jít něco vyřídit na úřad, ke kadeřníkovi nebo jen potřebujete doma něco uklidit. A v tu chvíli si vaše dítko chce zrovna nejvíc hrát. Do her vás zapojuje a samozřejmě se to vůbec nehodí. Ale opět, je to dítě, které se řídí více svými pocity, než tím, co se kdy hodí.