Budete dělat novou koupelnu?


Koupelna je součást každého domu a bytu, a je to věc, která jako všechny ostatní bohužel podléhají zubu času. Spousta lidí má za život několik koupelen, protože ta stávající jim přestává sloužit, a také se majitelům už příliš nelíbí. Módní trendy jsou patrné i v bydlení, a u koupelen a kuchyní je to vidět obzvlášť. Každý rok jsou v kurzu nové koupelny, ale je nemožné každý rok koupelnu bourat a dělat novou. Proto je lepší udělat si koupelnu nadčasovou, která se vám bude líbit nejen teď, ale i za 10 let.

nová koupelna

Koupelnové studio nebo designér je skvělá volba, pokud hledáte kvalitní koupelnu, která bude odpovídat potřebám celé domácnosti. Nejde jen o to si vybrat vanu a obklady, ale i to, aby byla dostatečně velká, a jde o jednoduché a funkční napojení na inženýrské sítě. Při tvorbě návrhu se vychází samozřejmě i z požadavků zákazníka, a na konkrétním designérovi je, aby se se vším popral jak nejlépe umí. Součástí návrhu je totiž nejen vizualizace toho jak bude výsledek vypadat, ale i stavebně-technologické řešení.

sprchová zástěna

Vana nebo sprchový kout
Před tímto rozhodnutím stojí každý, kdo si chce nechat udělat novou koupelnu. Vana je praktická hlavně pro rodiny s malými dětmi, kdežto sprchový kout uvítají hlavně starší lidé. Většina domácností má obojí, pokud to dovolují rozměry koupelny. Nejlepší je sprchu umístit do rohu místnosti, protože skleněné dveře a zástěny
https://www.kmkdesign.cz/dvere-zasteny jsou drahé, a čím méně jich budete muset dělat, tím lépe. Zároveň už odzvonilo sprchovým vaničkám a dveřím v koutech, takže se bez zástěny neobejdete – tedy pokud chcete mít krásnou nadčasovou koupelnu. Velmi moderní jsou walk-in sprchy, které jsou z jedné strany zcela otevřené. Pokud si vyberete toto řešení, počítejte s tím, že budete mít ve sprše méně soukromí. Zároveň jde ale o jedno z nejhezčích řešení koupelny, jaké se dá vymyslet.