Zdravotní stav a plavání


V dnešní době má jen málokdo dostatek vhodného pohybu. Naše populace tloustne, a stále více lidí se potýká nejen s nadváhou, ale dokonce i s obezitou. Nedostatek pohybu se projevuje nejen na našich postavách, ale i na stavu kostry a svalstva. Svaly ochabují, kosti a hlavně klouby jsou neúměrně zatěžovány a krátce po padesátce se u nás začínají objevovat první vážné zdravotní potíže, mezi které patří hlavně artróza. Právě ta je strašákem většiny lidí, protože jde o opravdu velice bolestivé onemocnění, které vzniká nedostatkem chrupavky v kloubech a také nadměrnou zátěží.

luxusní bazén

Abyste se udržovali v kondici, stačí si vybrat vhodný pohyb. Nemusíte se ráčit například běháním, které je mezi mladšími generacemi velice populární, ale můžete zkusit něco co není tak dynamické, a přesto posílá všechny svaly na těle. Řeč je o plavání. Abyste mohli plavat, musíte navštěvovat různá koupaliště a nebo přírodní vody. Přírodní koupaliště ale mnoha lidem nevyhovují, protože mají obavy z ryb i vírů, které se v bazénu nevytvoří.

Jestli vás nebaví chodit mezi lidi na bazén, je nejlepší řešení pořídit si bazén domů. Dnes už máte daleko větší výběr bazénů než před pár lety, a hlavně jsou cenově dostupnější. Pokud vás zajímá jaký je za zapuštěné bazény ceník, můžete se podívat na náš web, kde najdete nejen kompletní nabídku bazénů včetně rozměrů a cen, ale i informace k montáži. Zapuštěné bazény jsou dlouhodobě nejpopulárnější bazény, protože se zapustí pod povrch pozemku a vypadají zkrátka lépe. Vyrábí se ze speciálního plastu, který odolává vlivům počasí po celý rok.

bazén voda

Jak na montáž?
Montáž zapuštěného bazénu není nijak složitá. Ke každému bazénu dostanete podrobný návod na montáž. Musíte si předem připravit dostatečně velkou jámu a zajistit si přístup ke zdroji vody, ze kterého ji budete čerpat. Pak už se jen smontují trubky, bazén se usadí do roviny a zabetonuje. Pokud se toho bojíte, nabízíme montáž bazénů na klíč.