Znáte rozdíl mezi leasingy?


Nákup nového auta je v dnešní době drahé rozhodnutí
Když se podíváte na silnice a parkoviště, uvidíte, že spousta aut je staršího data výroby. I politici dlouho mluví o tom, že vozový park obyvatel České republiky dosahuje stáří téměř dvaceti let. Je to logické vyústění zdražování a stagnace příjmů. Koupit si nové auto je otázka stovek tisíc korun, a tak není divu, že lidé takové velké investice odkládají. Stále více lidí navíc odmítá technologické novinky, kterými nová auta oplývají, a raději si ponechávají stará auta, která nic takového nemají. Razí heslo, že čím méně výbavy, tím méně možností k tomu aby se něco rozbilo.

nové auto

Lidé kteří nepodnikali měli donedávna jen možnost si auto koupit za hotové peníze a nebo na splátky. Podnikatelé měli možnost kupovat auta na leasing, a značná část z nich tuto možnost také využívala. Leasing se dělí na zpětný, finanční a operativní. Zajímá vás jaké možnosti a povinnosti obnáší operativní vs finanční a zpětný leasing?

peníze eura

  • Klasický operativní leasing – umožní vám vybrat si nové auto, které získáte na předem určenou dobu k pronájmu. Auto budete moct užívat s určitými omezeními, které vám sdělí leasingová společnost, v jejímž vlastnictví auto bude. Vy ho po určenou dobu budete pouze moct užívat. V měsíční platbě bude zahrnutý poplatek za užívání, pojištění a servis. Auto se poté vrací majiteli.
  • Finanční leasing – je stejný jako operativní, jen s tím rozdílem, že po skončení plateb se auto stává vaším majetkem.
  • Zpětný leasing – se společností která auto vlastní, si dohodnete kolik zaplatíte, a poté auto budete dál splácet a ono se stane vaším majetkem.

Leasingy jsou stále populárnější, protože je to způsob jak mít i každé dva roky nové auto. Kdo nechce auto kupovat do osobního vlastnictví, pro toho je operativní leasing ideální volbou. Na výběr je z mnoha aut, levnějších i dražších.