Vzácná sbírka


V poslední době je docela moderní, když člověk něco sbírá. Také jsem se dozvěděla, že jsou různé skupiny lidí, které vždycky něco sbírají. Já jsem kdysi sbírala pohledy a řeknu vám, proč jsem začala sbírat pohledy. Protože moje maminka byla opravdu veliká sběratelka pohledů a také malých různých postaviček, to byla ještě taková malinkatá autíčka. Vůbec nevím, kde tohle moje maminka brala. Později mi řekla, že její strejda, můj prastrejda právě sbíral autíčka. Modely aut seženete opravdu téměř kdekoliv, jenomže pokud chcete mít nějaké určité speciální modely autíček, tak se zkuste podívat na webové stránky macmodel.cz, kde najdete opravdu nádherné malé modely autíček.

Některá autíčka jsou vzácná.

Nejsou obrovské, jsou malé, takže se vám vejdou také do jakékoliv malé skříně, jak do malé skříně, tak také samozřejmě do velké skříně také. Můžete si také udělat speciální nějakou výstavní skříň. A proč zmiňuji speciální výstavní skříň? Protože právě můj prastrejda měl také opravdu krásnou velkou dřevěnou skříň a do té dřevěné veliké skříně dával právě malé modely autíček. Myslím si, že lidé, když jsou sběratelé, tak jsou vlastně i více psychicky v pohodě. Já s tím tedy nemám osobní zkušenost, ale moje maminka říkala, že právě její strejda říkal, že ho to prý uklidňuje.

Někdo moc rád sbírá autíčka.

On dříve strašně prý trpěl na deprese, a proto ho jeho jeden známý nabídnul, aby něco sbíral. Můj prastrejda zatím nic sbírat nechtěl, ale když řekl, že prý mu to pomůže od jeho úzkostí, tak najednou otočil. Takže modely aut začal sbírat a řeknu vám, že to sbíral asi sedmnáct let. Moje maminka potom jeho sbírku zdědila a do toho ještě potom sbírala pohledy. Myslím si, že je opravdu prima, když lidé něco sbírají. A v poslední době jsou právě velice vzácné různé modely autíček, některé modely autíček můžou stát i desítky tisíc korun, některé třeba koupíte i za padesát korun. A některé za tisíce. Záleží na tom, jak opravdu hodně je autíčko vzácné a do jaké sbírky je.