Vyklízení chaty svépomocí s pronajatou dodávkou


Převzít chatu do užívání http://www.liberec.cz/cz/magistrat-radnice/odbory-magistratu/odbor-stavebni-urad/oddeleni-uzemniho-rizeni-stavebniho-radu/dokumenty/oznameni-uzivani-stavby.html po bývalém majiteli není jen tak. Chaty bývají místem, kam lidé z měst obvykle odvezou to, co již nepotřebují ve svém městském bytě, a tak se tu někdy nahromadí například starší sedací souprava, divan, taburet, komoda, truhla, šatní skříň, psací stůl či konferenční stolek a stává se, že se interiér chaty pomalu mění ve skladiště věcí.

Jestliže se takové chaty pak zbavuje člověk, například v seniorském věku, co mu již nestačí síly a na chatu nejezdí, může se tu to skladiště objevit, a to někdy i značného rozsahu. Jakmile se domluvíte na prodeji chaty a svolíte k tomu, že si to skladiště vyklidíte sami, může se vám pak hodit vůz z půjčovny dodávek v Praze 5. Vozidla jsou opatřena dálniční známkou, některá i tažným zařízením, a máte k dispozici automobil pro svépomocné vyklízení přímo jako dělaný.

kartonové krabice

Dávejte pozor zejména na interiér vozidla – většina z vás si zřejmě bude počínat při řízení vozidla opatrně a s respektem, není to přece jen váš vůz a každý škrábanec zaplatíte. Dávat si pozor na vnější část karosérie, to je zažité snad všem řidičům, a to i při parkování a couvání, ale neměli byste zapomenout hlavně na interiér, protože ten jistě dostane zabrat při nakládání břemen. Opatřete si včas vhodný výplňový materiál, například starý molitan, hadry, bublinkovou fólii atp.

vyklízení domu

Pojištění – nepodceňujte v žádném případě pojištění, vozidla jsou sice pojištěná povinným ručením i havarijním pojištěním, ale pojistka se nevztahuje na vás, jako osobu, která zaviní poškození vozu, kupříkladu protržení polstrování sedadel při nakládce břemen do auta nebo prodření plechu uvnitř vozu z podobného důvodu.

Pracujte v noci – a jedna drobná rada na závěr zní: vyklízejte chatu přes noc nebo navečer, protože v noci je minimální provoz a je také velmi malá pravděpodobnost, že se s vámi střetne někdo na silnici. Čím menší pravděpodobnost nehody, tím méně stresu za volantem a více pohody při práci.