Šijeme pro kočky pelíšek


Chováte doma kočky a jsou to domácí mazlíčci vašich dětí? Mají k dispozici i svůj pelíšek, ale už jim dosluhuje, a navíc neodpovídá vašim estetickým představám? A chtěli byste jej přizpůsobit vašemu prostředí jako dekorativní předmět, s nímž se můžete pochlubit i návštěvám?

malé kotě

Pelíšků pro zvířata se prodává obrovské množství, ale všechny výrobky přece jen skýtají jistá omezení. Nemůžete si totiž vybrat libovolnou velikost, tvar i barvu. Málokdy se vám stane, že by výrobce uvažoval podobně, jako vy, a navrhl zrovna to, co vám vyhovuje nejvíc. Třeba barvu růžovou nebo bordó, s květinovým vzorem modrých pomněnek, který máte na polštářcích v ložnici. Ideální tedy je ušít si pelíšek pro vaše dvě kočky svépomocí.

kotě v košíku

Budete k tomu potřebovat vhodný materiál, například bavlněnou tkaninu, s níž jste zhotovovali dekorační polštářky, a která poslouží pro vnější tvar pelíšku. Vnitřní výplň vystelete vatelínem a nejvíce namáhanou část uvnitř pelíšku zhotovíte z pevné šusťákoviny metráže. Zhotovení pelíšku není náročné ani pro začínající švadlenky, a to i tehdy, bude-li mít pelíšek tvar křivky, přesně podle vašich představ. Obvodové válce, které drží tvar pelíšku na výšku, srolujete z vatelínu tak, aby vytvořily ohebné potrubí, které prošijete v několika vrstvách nad sebou, do výšky zhruba patnácti centimetrů.

Velikost pelíšku by měla odpovídat počtu koček, které doma chováte, pokud jsou na sebe zvyklé a spí spolu na jednom místě, a také započítejte případný odchov koťat, je-li to váš případ. Pelíšků můžete zhotovit více a mít je umístěné v kuchyni a v ložnici, anebo na chalupě, kam se zvířaty občas přijíždíte. Důležité je, aby byly pelíšky pachově označené, aby je zvířata vnímala za svůj domov a bezpečné zázemí. Proto je také čistěte jen velmi šetrně, bez nebezpečných a nepříjemných chemikálií.