Jak počítače změnily náš svět?


Zatímco naši rodiče práci s počítačem vzdali v mnoha případech doslova na první pohled, protože jej nepovažují za něco, co by bylo pro jejich další život nezbytné, jen málo z nás se bez počítače dnes skutečně dokáže obejít. Ať už se s ním totiž setkáváme v práci, doma nebo kdekoliv jinde, musíme si přiznat, že počítače a další moderní technologie v podobě chytrých telefonů nebo hodinek na naši dobu prostě a jednoduše nějaký vliv mají. A co konkrétně změnily natolik, že před desítkami let zpátky by to nebylo možné si ani představit? Je asi jasné, že jednou z takových věcí je mezilidská komunikace a vztahy, kteří mezi s sebou lidé udržují.

Žena u notebooku

Zatímco před několika lety by celá komunikace probíhala pouze v dopisech či telegramech, dneska stačí vyťukat pár znaků do svítící klávesnice na displeji smartphonu a diskuze může začít. Úřady si na elektronickou komunikaci zvykají také, pro zaměstnavatele je mnohdy pohodlnější než ta korespondenční…dokáže ale tento způsob vzájemného sdělování si nových informací nahradit komunikaci tváří v tvář? To už je otázkou, na kterou si musí odpovědět každý sám. Mimo jiné nám ale počítače přinesly do života spoustu výhod. Některé aktivity s nimi totiž lze vyřešit mnohem jednodušeji, než dříve bez nich. Zařídíme s nimi nákupy jídla, oblečení a vlastně i všeho dalšího, co nám jen přijde na mysl.

Notebook káva diář

Jsou skvělým prostředkem pro komunikaci a získávání nových informací z různých zdrojů. A pro některé je počítač i nezastupitelným druhem zábavy. Změnily také pracovní trh. O pozici programátora, IT analytika nebo kurzu IT testera by totiž před několika desítkami let nejspíš nikdo neslyšel. Počítače tu jsou a nejspíš i budou s námi i nadále. A tak zůstává jen na nás, jak se s jejich přítomností vyrovnáme a co všechno v našich životech budou moci zjednodušovat nebo ovlivnit.