Dopřejte si více šťávy z tuzemského ovoce


K tuzemským druhům ovoce patří černý rybíz, broskve, hrušky, jablka, meruňky nebo arónie, a tyto plody také bývají vhodné pro výrobu ovocných džusů. Jsou nesmírně lahodné a sladké a není nutné je ničím konzervovat a upravovat. Postačí, pokud se pouze zpracované ovoce podrobí pasterizaci. Ovocné šťávy obsahují mnoho minerálních a stopových prvků a vitamínů, a i když je pasterizované, stále je to významnější zdroj živin, než slazené limonády, sycené oxidem uhličitým. Každému bychom mohli doporučit stoprocentní koncentráty zejména z tuzemského ovoce, protože jsme na ně zvyklí po předcích a máme informaci o jejich konzumaci uloženou v genech.

ovocné šťávy

Propagovat tyto výrobky sice není snadné, protože je v obchodech válcuje reklamní tažení na průmyslově zpracované potraviny, ale chce to čas a trpělivost, protože lidé sami přichází na to, co je lepší, a to špatné odhazují. Součástí procesu zpracování ovoce a výroby stoprocentních džusů je i logistika. Jinými slovy, musíte veškeré plody někam uložit, aby nepřišly k úhoně, a aby je bylo možné přepravovat na dlouhé vzdálenosti ve velkém objemu. Pro tyto účely perfektně poslouží IBC nádrže.

malinová šťáva

IBC nádrž je skládací plastový box o objemu jednoho tisíce litrů. Nádrže lze skládat na sebe a vytvořit tak pětipatrový komín. Uvědomte si, že každý z boxů musí unést ohromnou zátěž, nosnost jednotlivých kontejnerů je až pět tun. Tímto způsobem se ale velmi efektivně skladuje a přepravuje kvantum ovoce, které pak putuje na trh do obchodní sféry. A přejme si, aby ovocné šťávy – zdravé a bez konzervantů a také bez přídavku bílého škodlivého rafinovaného cukru postupně z obchodů vytlačily všechny nezdravé výrovky, co tam nemají co dělat.

IBC kontejnery nám mohou být v tomto procesu velmi nápomocné a mohou sloužit jako precizně propracovaná technická pomůcka.