Bungalovy dobře vypadají – když se vypravíte do hor, například do Pece pod Sněžkou, a projdete se tamním prostředím, možná vás také osloví tamní typická horská architektura. Horské chalupy mohou být přízemní nebo patrové, ale zpravidla se tu setkáte spíše s nižšími stavbami. Mezi nimi právě v Peci pod Sněžkou dominuje a vyčnívá nad okolní terén hotel Horizont, který ovšem do horského prostředí nepatří. Již krátce po výstavbě si vysloužil hanlivou přezdívku „Krakonošovo přirození“. Nízké přízemní stavby vnímáme jako útulnější a přívětivější, jsou více přehledné a lépe ladí s okolní přírodou, než vysoké mnoha patrové mrakodrapy.
Velice podobné je to i s domy typu bungalovů, zděné bungalovy na vás zapůsobí přívětivějším dojmem, než stavby o sedmi patrech, které vyrostly na okrajích měst již za socialismu. Je zkrátka velký rozdíl procházet se napříč sídlištěm v Praze Řepích anebo putovat mezi horskými dřevěnicemi v zalesněném terénu.
Máte v domě lepší přehled – máte-li doma vestavěnou skříň na míru a jsou-li v ní umístěny téměř všechny vaše věci, máte o nich perfektní přehled, protože se nachází na jednom místě. Podobné je to i s bydlením v bungalovu, kde máte také dobrý přehled o dění ve všech jeho prostorách. Jakmile pozvete do bytu vaše hosty, posezení u kávy nebo čaje může začít i tehdy, jste-li zrovna v kuchyni a chystáte občerstvení, anebo si umýváte ruce v koupelně.
Zastřešená terasa – některé zděné bungalovy ve tvaru písmene L mohou mít k dispozici zastřešenou terasu. Tam umístíte zahradní nábytek a je-li terasa v místě s dalekým výhledem, může být vaše bydlení skutečně idylické. Možná se vám ani nebude chtít vycestovat jinam, a namísto trávení dovolené u moře si budete libovat ve svém novém příbytku, aniž byste utráceli za drahé pobyty v přelidněných destinacích s mnoha hotelovými komplexy.