Chraňte oči


Všimli jste si, kolik lidí nosí sluneční brýle?
Když se rozhlédnete okolo sebe, uvidíte, že většina lidí nenosí sluneční brýle ani během horkých letních dní, kdy by to naše oči potřebovaly nejvíce. Slunečnímu záření jsme sice vystaveni po celý rok, ale během léta mají sluneční paprsky největší sílu. A právě v tomto období bychom měli dbát na jejich ochranu více než po zbytek roku. Jenže většina lidí na sluneční brýle nedbá a chodí celé léto bez nich. Někteří lidé nosí sluneční brýle alespoň při řízení, protože slunce nás může oslnit a během vteřiny je nehoda na světě.

barevné brýle

Ideální nejen do auta jsou sluneční brýle pánské polarizační Luxbryle, které dokážou se srnčím zářením doslova divy. Tento druh brýlí je vybavený speciálním filtrem, který umí rozptýlit sluneční světlo, aniž by změnili vnímání barevného spektra. To znamená, že uvidíte toto co bez brýlí, jen nebudete muset mhouřit oči abyste danou věc viděli. Sluneční paprsky umí být velmi dotěrné, a to můžete trochu snížit právě nošením slunečních brýlí.

muž v brýlích

Polarizační brýle nemusí stát tisíce. Koupíte je nejen v optikách, ale také u nás. Jsou vhodné nejen pro muže ale i pro ženy i pro děti. Opravdu kvalitní sluneční brýle mají takový filtr, který oči skutečně chrání. Proto je zbytečné kupovat si levné brýle, protože slouží jen jako módní doplněk, ale vaše či rozhodně neochrání. To že budete nosit sluneční brýle oceníte zejména ve vyšším věku, protože právě v této době začínají lidé pozorovat první změny zraku. Mezi nejrozšířenější onemocnění očí patří zákaly, které se často musí řešit operativně.

Funkční a zároveň hezké
Dávno neplatí, že funkční a kvalitní brýle musí být nevzhledné. Dnes doba pokročila a na trhu je spousta kvalitních slunečních brýlí, které si můžete pořídit a hlavně nosit i vy. Nezapomínejte na pouzdro, abyste si brýle nerozbili.